Koupaliště a plovárny v časech minulých
Dne 26. 6. 2017 jsme s třídou 2.A navštívili nově otevřenou výstavu s letní tematikou.
Záznamy významných událostí ze života naší školy.
Dne 26. 6. 2017 jsme s třídou 2.A navštívili nově otevřenou výstavu s letní tematikou.
Poslední hodiny dějepisu tohoto školního roku jsme si zpříjemnili tropický den v chladném podzemí muzea. Uskutečnili jsme dlouho slibovanou cestu proti času - do doby kamenné na Mohelnicku.
Ve středu 7. 6. 2017 absolvovala třída 2.A netradiční exkurzi po zajímavostech našeho krajského města. Průvodcem nám byl dlouholetý spolupracovník, moderátor Ing. Tomáš Kryl.
V pondělí 5. června se rada studentů naší školy zúčastnila setkání organizovaného parlamentem mládeže Olomouckého kraje.
Poslední květnový den byla naše škola pořadatelem okresního finále v plážovém volejbale.
Dne 10. 5. 2017 si studenti naší školy připomněli výročí osvobození republiky od fašismu. Pozvali jsme si na přednášku zástupce mohelnického muzea Zbyňka Žouželku.
Dne 19. 4. 2017 reprezentoval Ondřej Faltičko naši školu v krajském kole SOČ Jeho práce se týkala robotického vozítka.
3. května 2017 jsme se druháky v rámci výuky českého jazyka vypravili za kulturou, právě byla u nás ve městě otevřena výstava o dějinách stolničení a stolování.
SPŠE Mohelnice uspořádala v pondělí 24. dubna již 31. ročník Mohelnické laťky - soutěže ve skoku do výšky. Svoji účast potvrdily základní a střední školy z Mohelnice a okolí. Ve třech věkových kategoriích soutěžilo celkem 50 dívek a chlapců.
Ve středu 22. března pořádalo Gymnázium Čajkovského v Olomouci krajské finále ve florbale hochů. Okres Šumperk zde reprezentovalo družstvo SPŠE Mohelnice.
V Hynčicích proběhl lyžařský výcvikový kurz studentů prvního ročníku.
Na SPŠE Mohelnice proběhlo 7. března 2017 školní kolo 39. ročníku soutěže Středoškolské odborné činnosti.
Dne 24. 2. 2017 se naše škola zúčastnila v Šumperku oblastního kola recitátorské soutěže Wolkrův Prostějov. Zastupoval nás student 4.B Jan Choutka.
Ve čtvrtek 23. února se v Jeseníku konalo za účasti okresních vítězů krajské finále středních škol ve šplhu bez přírazu.
V měsíci lednu a únoru uspořádala komise TEV školní kolo silového víceboje. Žáci prvních, druhých a třetích ročníků srovnávali své síly ve čtyřech disciplínách.
Poslední týden v únoru se v Kulturním domě konal ples tříd maturitního ročníku.
SPŠE Mohelnice bude reprezentovat okres Šumperk v krajském finále v Olomouci!
Ve dnech 25. a 27. ledna 2017 se třídy třetího ročníku naší školy podívaly do mohelnického muzea na výstavu uspořádanou ze soukromé sbírky Jiřího Mládka.
Ve čtvrtek 19. ledna zavítal na naši školu doc. Ing. Jiří Vojtěšek, Ph.D., proděkan pro bakalářské a magisterské studium Univerzity Tomáše Bati.
Na domácí půdě se v lednu bojovalo o postup do okresního finále ve florbale.
Pokud se občané Mohelnice v podzimních měsících pohybovali v ulicích Generála Svobody či Olomoucké, nemohli si nevšimnout, že se na průmyslovce "cosi děje". Po dlouhé době se konečně podařilo získat investice na vybudování spojovací chodby mezi třemi budovami školy.
V lednu reprezentovalo družstvo ve složení Daniel Jílek, Roman Dopita, Michal Vaněk a Přemysl Kozak naši školu na okresním finále středních škol ve šplhu.
Zastupitelstvo mládeže Olomouckého kraje uspořádalo 2. ročník „Literární soutěže” o nejlepší vypravování na libovolné téma. Student 4.B Petr Mutina zaslal práci s názvem „Jak jsem se bál zubaře” a vybojoval pro naši školu první místo.
Na konci listopadu se družstvo naší školy zúčastnilo mezinárodní Internetové matematické olympiády, kterou již po deváté organizovala Fakulta strojního inženýrství VUT Brno.
I tento rok jsme se zúčastnili soutěže Merkur perFEKTChallenge, kterou pořádá každoročně Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Školu reprezentovaly celkem tři týmy složené ze studentů čtvrtých ročníků.
V rámci projektu "Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Olomouckém kraji" byl v předvánočním čase pořádán elektrotechnický workshop pro žáky 9. tříd základních škol. Společně s žáky naší SPŠE si mohli vyzkoušet práci s elektronickými obvody.
V listopadu pořádala SPŠE okrskové kolo v odbíjené chlapců. Naši volejbalisté se neztratili a probojovali se do okresního finále.
SPŠE Mohelnice jako každý rok vstoupila v měsíci listopadu do celostátního projektu Jeden svět na školách. První ročníky se zúčastnily projekce, která byla nazvána Zabíjení po česku.
V listopadu probíhaly dvě soutěže, ve kterých měla průmyslovka své zastoupení - chlapci se probojovali do okresního finále v košíkové, děvčata se připravovala na svou premiéru v podobě okrskového kola v odbíjené.
Studenti SPŠE Mohelnice reagovali na výzvu Zastupitelstva mládeže Olomouckého kraje a přihlásili se do LITERÁRNÍ SOUTĚŽE o nejlepší vypravování na libovolné téma.
V listopadu se u příležitosti státního svátku bojovalo pod vysokými koši na 24. ročníku tradiční soutěže Mohelnická brázda.
Žáci prvního ročníku navštívili v místním muzeu putovní výstavu reprodukcí českého malíře a ilustrátora pravěku Zdeňka Buriana.
Žáci SPŠE se zúčastnili okresního kola středoškolské soutěže v přespolním běhu.
SPŠE Mohelnice se již několik desítek let v prvním říjnovém týdnu účastní celorepublikové akce Týden knihoven.
Letošní svátek jazyků jsme oslavili filmovou projekcí, besedou a soutěží o nejlepší překlad textu.
Každoročně se v září roztáčí kola žáků 3. ročníků na týdenním sportovně turistickém kurzu.
Prezentace pro žáky 2. ročníků o možnostech účasti projektech a studiu na vysokých školách v německy mluvících zemích.