<< duben 2019 >>
  • Po
  • Út
  • St
  • Čt
  • So
  • Ne
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
NAŠI PARTNEŘI

Úspěšné krajské kolo Středoškolské soutěže v anglickém jazyku

Tomáš Zárybnický

2019-03-24 12:57, aktualizováno 2019-03-24 15:27

Za účasti dvou reprezentantů SPŠE proběhlo ve čtvrtek 7. března 2019 na Střední odborné škole v Šumperku krajské kolo Středoškolské soutěže v anglickém jazyku. Toto tradiční soutěžní klání nabylo v letošním roce na prestiži, neboť bylo zařazeno do rozvojového programu Excelence středních škol MŠMT.

Naši školu reprezentovali studenti Šimon Dvořák (2.A) a Dominik Veselý (3.A). Účastníci soutěže se utkali v poslechovém testu, lexikálním testu, dialogu s jiným soutěžícím a rozhovoru s porotou na vylosované konverzační téma.

Do společné věkové kategorie studentů středních odborných škol bylo nominováno 43 soutěžících, kteří se utkali o jediné postupové místo do celostátního kola.

A jaké byly celkové výsledky? Zde jsou:

 

      Poslechový test Lexikální test Jazyková situace Téma          Celkem bodů
1. DLOUHÝ Michal SPŠ Přerov 14 10 18 18,3 60,3
2. HLAHŮLEK Dan SOŠ podnikání a obchodu Prostějov 12 12 18,5 17,3 59,8
3. DUDKOVÁ Markéta OA Prostějov 14 14 17 14,7 59,7
4. DIBLÍK David OA a JŠ s právem státní jazykové zkoušky Šumperk 12 14 17 16,3 59,3
5. SOJKA Samuel VOŠ a SPŠ Šumperk 12 14 17 16 59
6. SCHROMM Michal Hotelová škola Vincenze Priessnitze a OA Jeseník 13 12 18,5 15,3 58,8
7. TATALÁK Lukáš OA Olomouc 10 12 17,5 19,3 58,8
8. BARAN Martin OA a JŠ s právem státní jazykové zkoušky Přerov 11 12 19,5 16 58,5
9. ŽOUŽELA Tomáš SOŠ Šumperk 10 14 17,5 17 58,5
10. DVOŔÁK Šimon SPŠ elektrotechnická Mohelnice 12 12 17,5 16 57,5
11. RŮŽIČKA Michal VOŠ a SPŠ Šumperk 10 14 17 16,3 57,3
12. PÁLENÍK Matouš VOŠ a SPŠ elektrotechnická Olomouc 12 12 17,5 15,7 57,2
13. FEŠAR Pavel OA a JŠ s právem státní jazykové zkoušky Přerov 10 14 15,5 17 56,5
14. FAKSA Jiří SPŠ strojnická Olomouc 12 12 16,5 15,7 56,2
15. PEŘINA Ondřej VOŠ a SPŠ elektrotechnická Olomouc 10 14 14,5 17,3 55,8
16. LUTONSKÝ Tobiáš Střední zdravotnická škola Šumperk 10 11 18,5 15,7 55,2
17. TOMANÍK David SPŠ stavební Lipník nad Bečvou 12 10 17 16 55
18. ZAMRAZILOVÁ Linda SOŠ podnikání a obchodu Prostějov 10 12 16,5 16,3 54,8
19. HOS Adam SPŠ Přerov 12 12 15,5 14,7 54,2
20. TVRDÁ Monika Střední zdravotnická škola a VOŠ E. Pöttinga Olomouc 10 12 13,5 18,3 53,8
21. NETUŠILOVÁ Anna OA Prostějov 7 12 18 16,7 53,7
22. HEGNER Lucas OA a JŠ s právem státní jazykové zkoušky Šumperk 8 14 15,5 16 53,5
23. STANĚK Filip SPŠ stavební Lipník nad Bečvou 8 11 17 17 53
24. SAŇÁK Marek SOŠ Šumperk 11 12 13,5 15,3 51,8
25. VESELÝ Dominik SPŠ elektrotechnická Mohelnice 10 12 16 13 51
26. ČECHOVSKÁ Marie SŠ zemědělská a zahradnická Olomouc 10 12 13,5 14,7 50,2
27. EPSTEIN Martin TRIVIS - SŠV Prostějov s.r.o. 8 10 17 15 50
28. RAISINGER Jakub SPŠ strojnická Olomouc 10 11 12,5 16 49,5
29. KOUŘIL Jan OA Olomouc 9 10 14,5 16 49,5
30. MIKEŠ Marek Střední zdravotnická škola a VOŠ E. Pöttinga Olomouc 10 6 18 14,3 48,3
31. FOLLNER Jan Hotelová škola Vincenze Priessnitze a OA Jeseník 8 6 16 17 47
32. MRVCOVÁ Markéta Střední zdravotnická škola Prostějov 6 8 15,5 17 46,5
33. KONEČNÝ Dominik SŠ polygrafická Olomouc 6 10 17 13,3 46,3
34. SVORADA Miroslav SŠ polygrafická Olomouc 7 10 16 10,7 43,7
35. VOLEK Tomáš SŠ železniční, technická a služeb Šumperk 10 8 11,5 13,3 42,8
36. DOMSKÁ Veronika SŠ zemědělská Přerov 8 10 12,5 12 42,5
37. PODIVINSKÝ Ladislav SOŠ Uničov 7 10 11 13,7 41,7
38. ŘEZNÍK Marek SŠ železniční, technická a služeb Šumperk 12 10 7 12,7 41,7
39. GLACNER Michal TRIVIS - SŠV Prostějov s.r.o. 2 8 15 15,7 40,7
40. ŠVUB Maxim SOŠ Uničov 8 4 15 13,3 40,3
41. KŘUPKA Zdeněk Střední zdravotnická škola Prostějov 7 0 15,5 16 38,5
42. SVÍTILOVÁ Ivana Střední zdravotnická škola Šumperk 8 0 10 13,3 31,3
43. TEKBASOVÁ Ayleen SŠ zemědělská Přerov 6 4 9,5 11 30,5

 

Byť Šimon s Dominikem na nejlepší nestačili, prezentovali se velmi dobře a zejména svými výkony v komunikačních dovednostech rozhodně nezapadli.

Děkujeme Šimonovi a Dominikovi za úspěšnou reprezentaci naší školy.