Odborná exkurze Marlenka Frýdek-Místek

Hana Pekárková
22. 06. 2022
Dne 16. 6. 2022 se studenti 1.C a 1.D oboru Informační technologie vypravili na odbornou exkurzi do rodinné firmy Marlenka ve Frýdku-Místku.
Fotogalerie (6)

16. června 2022 se žáci 1.C a 1.D zúčastnili odborné exkurze do firmy Marlenka ve Frýdku-Místku. První zastávkou byl ale Rožnov pod Radhoštěm, kde jsme navštívili krásnou Jurkovičovu rozhlednu. Známý architekt Dušan Jurkovič navrhl vyhlídkovou věž, která dnes stojí na Karlově kopci, již v roce 1896. Výška rozhledny je 32 metrů, přičemž nejvyšší vyhlídková plošina je ve výšce 19 metrů, z níž se naskytl krásný výhled do okolí. 

Poté jsme se již přemístili do firmy Marlenka, kde v nově vybudovaném návštěvnickém centru samotná exkurze začala prezentací firemní historie a produktů Marlenka, po níž následovala projekce dokumentárního filmu doprovázená výkladem. Během zajímavého vyprávění došlo i na ochutnávku výrobků Marlenka. Nejzajímavější částí byla komentovaná prohlídka výroby. Výroba probíhá vždy podle stanoveného denního plánu, při naší návštěvě probíhala výroba medových kuliček a dortů. Závěrem si mohli účastníci exkurze zakoupit jakýkoliv výrobek z celkového sortimentu výrobků Marlenka v podnikové prodejně.