Jaroslav Švec
29. 10. 2017
Regionální soutěž v basketbale středních škol.
Fotogalerie (12)

Dne 12.11.2008 zahájil ředitel SPŠE Mohelnice Ing. Oldřich Klemš v pořadí již XVI. ročník regionálního přeboru středních škol v basketbale. Pod jménem Mohelnická brázda se pod vysokými koši utkala celkem 4 družstva z Mohelnice a Zábřehu.

Název turnaje je odvozen podle významného geomorfologického termínu - Mohelnická brázda - jež poznamenala historický vývoj Mohelnice, jelikož je vyplněna největší mocností štěrkopísků ve střední Evropě.

Hrálo se systémem každý s každým. Jak se ukázalo, tak předposlední zápas byl také bojem o první místo. Nastoupilo v něm družstvo OA Mohelnice, které podlehlo vítěznému týmu z Gymnázia Zábřeh 26 : 39. V boji o třetí místo nestačili domácí basketbalisté SPŠE Mohelnice družstvu SŠT Mohelnice, prohráli poměrem 20 :27 a v konečném pořadí tak obsadili 4. místo.

Při slavnostním ukončení byly předány ceny věnované Nadačním fondem SPŠE. Celá soutěž, která probíhala v rámci studentských oslav 17.listopadu, se vydařila. Všichni hráči si slíbili, že se příští rok na tomto kvalitním turnaji opět sejdou.