Mohelnická brázda 2009 - Regionální soutěž v basketbale středních škol

Jaroslav Švec
29. 10. 2017
Dne 23. listopadu 2009 zahájil ředitel SPŠE Mohelnice Ing. Oldřich Klemš v pořadí již XVII. ročník regionálního přeboru středních škol v basketbale.
Fotogalerie (1)

Dne 23. listopadu 2009 zahájil ředitel SPŠE Mohelnice Ing. Oldřich Klemš v pořadí již XVII. ročník regionálního přeboru středních škol v basketbale. Pod názvem MOHELNICKÁ BRÁZDA se pod vysokými koši utkalo celkem 5 družstev z Mohelnice a Zábřehu.

Název turnaje je odvozen podle významného geomorfologického termínu - Mohelnická brázda - jež poznamenala historický vývoj Mohelnice, jelikož je vyplněna největší mocností štěrkopísků ve střední Evropě.

Soutěže se zúčastnila družstva SŠT Mohelnice, OA Mohelnice, OU a PRŠ Mohelnice, G Zábřeh a domácí SPŠE Mohelnice. Hrálo se systémem každý s každým. Ve vyrovnaných bojích si nejlépe vedlo zábřežské gymnázium, které nenašlo v soutěži přemožitele. V celkovém pořadí pak na 2. místě skončila domácí reprezentace SPŠE Mohelnice, třetí příčku obsadila OA Mohelnice. Překvapením bylo vítězství OU a PRŠ nad SŠT, které znamenalo pro tohoto nováčka v soutěži 4. místo.

Při slavnostním ukončení byly předány ceny věnované Nadačním fondem SPŠE. Celá soutěž, která probíhala v rámci studentských oslav 17. listopadu, se vydařila. Všichni hráči si slíbili, že se příští rok na tomto kvalitním turnaji opět sejdou.