29. 10. 2017
V pondělí 20. prosince se na Průmyslové škole elektrotechnické uskutečnil druhý ročník celoškolní akce pod názvem "Hrou proti drogám".
Fotogalerie (25)

V pondělí 20. prosince se na Průmyslové škole elektrotechnické uskutečnil druhý ročník celoškolní akce pod názvem "Hrou proti drogám". V rámci tohoto dne byli nejdříve žáci ve třídách seznámeni s významem zdravého životního stylu a s nebezpečnými závislostmi, které mohou výrazně ovlivnit zdraví mladých lidí, a následně jim byly nabídnuty tyto aktivity: futsal, sudoku, piškvorky, stolní tenis, cizojazyčné křížovky, počítačová hra a navíc proti loňsku i šachy a technický workshop.

Početně nejobsazenější a časově nejnáročnější byl bezesporu turnaj v sálové kopané, do kterého vyslaly svá družstva kromě 4.C všechny třídy. Ty byly nalosovány do tří základních skupin, kde se utkaly systémem každý s každým. Jednotlivé třídy reprezentovala družstva ve složení 4 hráčů, brankář a dva náhradníci. Vítězové skupin se utkali stejným způsobem ve finále, které bylo velmi vyrovnané. Všechna družstva totiž získala stejný počet bodů za jedno vítězství a musel rozhodnout podíl skóre, který přiřkl palmu vítězství třídě 3.A. Druhé místo obsadili mladší kolegové ze 2.A a pomyslný bronz pak putoval za "ostřílenými borci" ze 4.B.

V soutěži sudoku se letos sešel menší počet šesti studentů, o to s větším zápalem však přítomní soutěžící doplňovali obtížné čtverce čísel. Nakonec zvítězil nejzkušenější luštitel Petr Macek ze 4.A, který v této soutěži bodoval již loni. Druhé místo získal Jan Havlík ze 2A a z loňského 6. místa se na třetí příčku posunula Wadžiha Rahimi ze 3.C.

V turnaji v piškvorkách soutěžilo celkem 5 tříčlenných týmů, které mezi sebou svedly neúprosné souboje. A je jasné, že mají natrénováno, raději se ani neptejme, kdy ostří své dovednosti v této mezi studenty oblíbené hře. Nejúspěšnější byli opět mazáci ze čtvrtých ročníků Martin Pulkrábek a Marek Kvapil, keří si do družstva přizvali Evu Stojaspalovou z prvního ročníku. Na 2. místě skončilo kombinované družstvo ze 4.B + 2.B ve složení Jaromír Frank, Lukáš Baťa a Jan Vondál, a třetí příčku obsadila 3.A - Alžběta Búřilová, Rostislav Kašpárek a Tomáš Kiriakovský.

15 žáků si vybralo soutěž ve stolním tenise, kde se měřily síly na dvou hracích stolech. Zápasy v základních skupinách určily 4 postupující do finálového pavouka. Následné duely pak přinesly řadu zajímavých výměn a stolní tenis vysoké úrovně. Vítězem se stal Ondřej Neoral (1.B), který zvítězil ve finále nad Patrikem Eibou (2.B). O jednu příčku proti loňsku si pohoršil David Blažek ze 3.B, který skončil třetí, a finálovou čtveřici uzavírá Ladislav Obadal (4.B) na čtvrtém místě.

Řešení cizojazyčných křížovek, jejich obtížnost byla odstupňována podle úrovně soutěžích, probíhalo na obou jazykových učebnách. Mezi němčináři luštilo za doprovodu koled a povoleného dopingu v podobě čaje a vánočního cukroví 9 soutěžících deset tématicky zaměřených křížovek. Pro zpestření a odpočinek se promítal film - jak jinak než v němčině a o Německu. A výsledky? Nejlépe to "německy" myslelo loňskému vítězi Martinu Supíkovi ze 4.C, který si vedl velmi dobře i na nedávné maturitní generálce, druhé místo se ztrátou jednoho bodu obsadila Petra Hasíková třetí skončila Ivana Pallová, obě soutěžily za třídu 2.B. Soutěž v anglických křížovkách, testech a kvízech byla rozdělena do dvou kategorií, snazší a obtížnější verze. Křížovky byly hodnoceny úspěšností řešení, testy a kvízy také rychlostí. Na učebně angličtiny se sešlo osm studentů, vítězem se stal Jan Matyáš ze 3.C, o druhé a třetí místo se podělili Jana Košařová a Jan Opálka ze 4.C.

Soutěž družstev v počítačové hře Counter Strike si pochopitelně nenechala ujít žádná třída. Členové většinou čtyřčlenných týmů usilovně spolupracovali a vymýšleli vhodné strategie jak se ubránit ostatním týmům a dosáhnout většího skóre "zabitých nepřátel". Nastřádaná (v běžném životě víceméně neprojevovaná) agresivita mohla být takto přijatelným způsobem ventilována novodobou "hrou na vojáčky". První místo obsadila 3. B ve složení Šmíd, Vyplašil, Bizek, Paprsek , druhá příčka patří 4.B, za kterou bojovali Ficnar, Votava a Héda, a třetí medailovou pozici si vystříleli Dejdar, Bitala, Procházka a Otta ze 3.C.

Nováček soutěží - šachy - přilákal hned 16 vyznavačů této královské hry. Přidal se k nim i mimo soutěž hrající náš pan školník, bývalý absolvent a současný student vysoké školy Jirka Bálek, který porazil všechny soupeře. Na osmi šachovnicích se bojovalo o každé místo, to první nakonec obsadil František Kopp ze 3.C, druhý skončil Josef Procházka ze 4.C a třetí místo patří Jakubovi Jedelskému ze 2.B. Doufáme, že se našim reprezentantům bude dařit i v šachovém krajském finále středních škol v Olomouci, kam po úspěšném okresním kole postoupili.