17. 10. 2017
Ve čtvrtek 22. prosince se na průmyslové škole elektrotechnické uskutečnil třetí ročník celoškolní akce pod názvem "Hrou proti drogám".
Fotogalerie (22)

Ve čtvrtek 22. prosince se na průmyslové škole elektrotechnické uskutečnil třetí ročník celoškolní akce pod názvem "Hrou proti drogám". V rámci tohoto dne byli nejdříve žáci ve třídách seznámeni s významem zdravého životního stylu a s nebezpečnými závislostmi, které mohou výrazně ovlivnit zdraví mladých lidí, a následně jim byly nabídnuty tyto aktivity: futsal, sudoku, stolní tenis, cizojazyčné křížovky, počítačová hra, šachy a technický workshop.

Početně nejobsazenější byl turnaj v sálové kopané, do kterého vyslaly svou reprezentaci jednotlivé třídy. Ty byly rozděleny do dvou skupin, ze kterých formou "pavouka" vyšli finalisté, a všichni poražení pak stejným systémem bojovali o třetí místo, které po penaltovém rozstřelu získal B tým třídy 4.A. Finále se stalo exhibicí "áčkového" týmu 4.A, které porazilo spojené družstvo 3.BC rozdílem 7:0.

Soutěž ve stolním tenise se letos odehrávala vzhledem k nižší účasti v komornějším prostředí, což jí ovšem neubralo na dramatičnosti. Finále se stalo kořistí žáků 4B, když favorizovaný David Blažek odsunul na druhé místo Martina Zatloukala. V zápasech se neztratili ani "prvňáci", třetí místo za zeleným stolem vybojoval David Hons (1.B).

Sudoku si letos naopak početně polepšilo, devět soutěžících doplňovalo obtížné čtverce čísel. Hodnotil se počet správně vyřešených zadání a při rovnosti bodů se počítal celkový čas. Ten nakonec rozhodl i o umístění na medailových postech - první Radek Kratochvíl (3.B), druhý Jaroslav Janiš (1.A) a třetí místo patří Wadžiha Rahimi (4.C).

Řešení cizojazyčných křížovek, jejichž obtížnost byla odstupňována podle úrovně soutěžích, probíhalo na obou jazykových učebnách. Mezi němčináři bojovalo 11 soutěžících rozdělených do dvou skupin. Atmosféru zpříjemňovaly koledy, vůně svíček na adventním věnci a aroma vánočního čaje. Mezi mladšími zvítězil Lukáš Havlíček (2.B), za ním se umístil Filip Chyťa (1.B) a třetí místo obsadil jeho soused z lavice Marek Zipser. V kategorii určené pro žáky třetích a čtvrtých ročníků bodovala děvčata ze 3.B -Ivana Pallová 1. místo a Petra Hasíková 2. místo. Pomyslný bronz zůstal pro Miloše Hamáčka ze 3.A. Ale ani zbývající luštitelé nezůstali díky cenám útěchy zkrátka.
Soutěž v anglických křížovkách byla letos rozšířena o vědomostní a zábavné testy z oblasti filmu a hudby. Na učebně angličtiny se sešlo devět studentů, vítězem se stal jako loni Jan Matyáš ze 4.C, druhé místo obsadil Milan Nejezchleba (3.C) a žáky prvního ročníku zastoupil na 3. místě David Staněk (1.A)

Soutěž družstev v počítačové hře si pochopitelně nenechala ujít žádná třída. Členové čtyřčlenných týmů usilovně spolupracovali a vymýšleli vhodné strategie jak se ubránit ostatním týmům a dosáhnout většího skóre "zabitých nepřátel". Nastřádaná (v běžném životě víceméně neprojevovaná) agresivita mohla být takto přijatelným způsobem ventilována novodobou "hrou na vojáčky". První místo obsadila 3. B ve složení Diblík, Vondál, Nimerfroh a Zapletal , druhá příčka patří 4.B, za kterou bojovali Paprsek, Šmíd, Bizek a Vyplašil a třetí medailovou pozici si vystříleli Stojaspal, Hošek, Serafín a Hanousek ze 1.A.

Šachy přilákaly deset vyznavačů této královské hry. Na pěti šachovnicích se urputně bojovalo o každý bod, nejvíc jich nasbíral Martin Ryšavý (2.B), těsným rozdílem skončil na druhém místě Tomáš Jílek (1.A) a třetí místo obsadil Filip Zelinka (1.B)

Velkým tahákem byl technický workshop pro studenty se zájmem o elektroniku. Počet přihlášených musel být korigován, přesto, že letošní ročník nebyl pojat soutěžně.
V rámci technického workshopu si studenti postavili mikropočítač Arduino. Jedná se o open source projekt se širokou komunitní podporou na internetu. Technickým bonbónkem bylo osazení SMD převodníku USB/RS 232 pomocí horkovzdušné páječky. Studenti si též vyzkoušeli naši novou pájecí techniku od firmy HAKKO. Všechna zařízení byla oživena a byl na nich spuštěn první program.

Děkujeme firmě ABE TEC Pardubice za zapůjčení horkovzdušné páječky a dodání veškeré pájecí techniky.

Sladké odměny v rukou nejlepších byly tečkou za akcí, která se jednoznačně vydařila a splnila poslání motta "HROU PROTI DROGÁM".