Návštěva Britského centra Knihovny Univerzity Palackého v Olomouci

Tomáš KOŽUSZNÍK
03. 05. 2023
Fotogalerie (3)

V dnešní době je angličtina již nezbytnou součástí každodenního života. Bez ohledu na to, zda se žáci v budoucnu budou chtít věnovat studiu jazyka či nikoli, dobrá znalost angličtiny jim v životě přinese nekonečný počet benefitů.

Angličtina je hlavním jazykem světového obchodu, vědy a kultury. Její dobrá znalost umožní žákům lépe porozumět nejen světovým událostem, ale také propojení mezi různými oblastmi a obory. Je dnes také jedním z klíčových jazyků pro cestování, ať už za prací či zábavou.

Žijeme v době digitální revoluce, kde jsou informace snadno dostupné. Dobrá znalost angličtiny se stává zásadním předpokladem pro práci s informacemi. Bez znalosti angličtiny by bylo mnohdy velmi obtížné najít odpovědi na mnohé otázky, nebo se orientovat v nejrůznějších oblastech.

Angličtina a její výuka však není jen o vyplňování gramatických cvičení či memorování slov a slovních spojení. Aby si žáci rozšířili obzory, jaké možnosti studia angličtiny se nabízí, měli v rámci výuky angličtiny příležitost navštívit Britské centrum Knihovny Univerzity Palackého v Olomouci.

Během této návštěvy se žáci setkali s knihovnicemi, které jim představily knihovní fond a možnosti a podmínky výpůjček. Dále pohovořily o možnostech přípravy i složení zkoušek Cambridge English, jako jsou B2 First a C1 Advanced. Po prezentaci měli žáci možnost pod vedením knihovnic pracovat s úryvky z anglických knih, což jim pomohlo rozšířit své znalosti a zlepšit angličtinu.

Jsme velmi hrdí na naše žáky, kteří projevili velký zájem o tuto výukovou příležitost a využili ji k rozšíření svých znalostí naplno. Věříme, že tato zkušenost je pro ně nejen poučná, ale také inspirativní.