1878 - stavba budovy současné školy pro spojenou měšťanskou a obecnou školu, kam dochází děti nejen z Mohelnice i z okolních obcí
od roku 1900 - tlak obyvatel Mohelnice na vznik střední školy ve městě, dlouho bez úspěchu
1945 - 1947 - otevřena druhá obecná škola v Mohelnice ve druhém poschodí dnešní Průmyslové školy elektrotechnické
1946 - v rámci znárodňování firmy BAŤA přesun učňovského oboru elektro ze Zlína do Mohelnice
září 1947 - zahájení činnosti školy s názvem Průmyslová škola při n.p. SVIT ve Zlíně, elektrotechnické oddělení v Mohelnici; škola sdružuje tříletou odbornou učňovskou školu, dvouletou mistrovskou školu pro absolventy prvních dvou ročníků učňovské školy a dvouletou vyšší průmyslovou školu
1949 - 1950 - osamostatnění průmyslové školy, která nese nový název Vyšší průmyslová škola elektrotechnická při n.p. MEZ v Mohelnici
1951 - 1952 - ke studiu na vyšší průmyslové škole se mohou hlásit i absolventi základních škol; od průmyslové školy byla oddělena učňovská škola, když je zřízeno odborné učiliště. Současně je průmyslová škola oddělena od podniku MEZ Mohelnice. Od té chvíle nese název Průmyslová škola elektrotechnická v Mohelnici.
1959 - rozšíření počtu tříd, výstavba nových dílen a laboratoří
1967 - na Olomoucké ulici otevřeny domovy mládeže pro školu zemědělskou a průmyslovou školu elektrotechnickou
V rámci reorganizace středního školství v Mohelnici dochází ke sloučení Střední průmyslové školy elektrotechnické a Obchodní akademie - škola nese nově název Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky Mohelnice.
K hlavní historické budově školy, ve které jsou kmenové učebny a laboratoře elektrotechnických měření, přibylo během let několik dalších budov.
V budově bývalé školky jsou počítačové a odborné učebny, v dílnách je několik pracovišť s CNC obráběcími stroji, s navíjecím strojem pro cívky transformátorů, ruční dílny.
Dojíždějící studenti jsou ubytování nedaleko školy na internátě Obchodní akademie, kde je pro všechny studenty k dispozici i jídelna.