Beseda s úspěšným rodákem našeho regionu

Hana Ellnerová
21. 09. 2023
Fotogalerie (1)

Se začátkem nového školního roku měli studenti 4.ročníku (oboru IT) jedinečnou možnost setkat se s další zajímavou osobností, a to s vysokoškolským profesorem českého jazyka a historie, doktorandem panem Mgr. Ondřejem Geppertem.

Stěžejním tématem prezentace a následné debaty, která probíhala v anglickém jazyce, byl neobyčejný životní příběh rodáka z města Loštice Ondry. Působil na univerzitách nejen v České republice, ale i v zahraničí. Přednášel na UPOL, UK, NCCU na Taiwanu a na ELTE universitě v Budapešti. Zároveň je fascinující, že tak náročnou pracovní náplň dokáže skloubit i s rodinou, která doprovází Ondru ve všech zemích.

Studenti se dozvěděli spoustu zajímavých informací, zejména o velmi kulturně, historicky a jazykově odlišných prostředích. Věřím, že tato debata, kterou vedl Ondra v osobním a přátelském duchu, mnohé inspirovala a stane se hnacím motorem v náročném posledním roce studia na střední škole, kde se již brzy budou studenti rozhodovat o svém budoucím životě, a to buď o studiu na vysoké škole, či volbě vhodné profese a nebo se jen vydají získat zkušenost v zahraničí.